Podnety – Stránka 14 – Banská Štiavnica (2023)

DomovPodnety

Pridať

Spracovávam...

ĎAKUJEME ZA PODNET

Nastala chyba :-(
Skúsiť znova ?

neodhrnuté ulice…!

Uverejnené:4. decembra 2017

ulica D.Licharda je už 5.deň nezjazdná,nebezpečné to je aj pre peších !(manžel si cestou do práce 30.11.2017 spôsobil pádom úraz,k lekárovi sa dostal až 1.12.2018 keď ho bol z mesta ochotný odviesť taxik(71.10e.) na rontgen do Žiaru nad Hronom !(sanitku nedostal...!)To sa máme s tohto mesta vysťahovať?!však žiť v BANSKEJ ŠTIAVNICI už je pomaly ŽIVOT OHROZUJÚCE ! Eva Valachyová

eva valachyová

Vážená pani Valachyová,

po kalamitnom snežení v dňoch 29. a 30.11. 2017 bola dňa 01.12.2017 na uvedený úsek poslaná fréza a a posyp úseku bol vykonaný v dňoch 03. až 05.12.2017. Zároveň aj ďalšie kooperujúce firmy na zimnej údržbe sa snažili vyčistiť a spriechodniť ulice.
Ospravedlňujeme sa za prípadné zmeškané služby.

Ing. Michaela Benková
Technické služby, mestský podnik Banská Štiavnica

Nezvladnute parkovanie a vyber pokut

Uverejnené:27. novembra 2017

Dobry den, rnrnJe to tema, ktora rezonuje mestom uz istu dobu. Problem vznika najma pocas letnej sezony, kedy navstivi mesto podstatne viac turistov a aut, a parkovanie v mnohych pripadoch nielenze obmedzuje dopravu (ulica a.kmeta), ale aj vytvara az zivotu nebezpecne situacie, kedy je do niktorych casti mesta znemozneny pristup hasicom, alebo sanitke. (Konkretne pripady na ulici a.pecha). Zijem v centre bs 2 roky a podla mna je vela pripadov jednoducho riesitelnych avsak neriesenych mestskou policiou a mestom. Preto si dovolim tvrdit, ze mestska policia a mesto v tychto pripadoch zlyhava na plnej ciare. Teraz sa nejdem zaoberat slubmi pani primatorky o parkovacom dome a pod., lebo to je tema na dlhsiu diskusiu, skor pracou mestskej policie. Viac krat som kontaktoval m.policiu ohladom nespravneho, az nebezpecneho parkovania a reakcia bola taka, ze to bud vobec neriesili, tvarili sa bezzubo, alebo "naparili" pokutu 10 eur. Uplne konkretne ma riadne vytocil pristup hliadky v nedelu o cca 15:00. Prichadzal som autom zo stiavnickych bani, videl som hliadku stat na uplne prazdnom parkovisku pri Novom zamku. Pokracoval som dole mestom a na a.kmeta parkovalo 10 aut v ceste, bez "papuc" a blokovych pokut za sklom. Asi 6 z nich boli auta, ktore na tejto ulici parkuju permanentne. Volal som m.policiu, povedali ze to preveria. Asi o pol hodinu som siel naspat a zhodou nahod isla hliadka m.p. rovno predo mnou. Auta tam stali rovnako, tak som dufal, ze aspon teraz si splnia policajti svoju povinnost a auta pokutuju. Nestalo sa tak a miesto toho sli na svoje "dolezite" miesto k Novemu zamku. Tam som ich konfrontoval a na otazku ako riesili ohlasene priestupky odpovedali, ze zachvilu im konci "sichta" a "papuce" uz nemozu dat, pretoze by ich nemal kto dat dole a blokova pokuta zmokne... neviem to dolozit dokazmi, ale osobne som presvedceny ze policajti viacero z tych aut poznali, pretoze tam parkuju stale a jednoducho to odmietli riesit. Mam par otazok (zrejme na sefa m.policie). Je postup mestskej policie v popisanom pripade v poriadku? Robi m.policia vsetko pre to, aby sa taketo priestupky neopakovali? Kolko doposial vybrala m.policia pokut za rok 2017? A kolko je sankcia za nespravne parkovanie? Vdaka za odpovede

Ondrej Sedlacko

jjjjj

Plynofikácia

Uverejnené:26. novembra 2017

Chcem sa opýtať na možnosť zavedenia plynovej prípojky na Výskumnícku ulicu.Ďakujem.

Kotešovský Slavomír

Dobrý deň, toto je otázka na SPP – distribúcia, a.s..
Ing. Zuzana Kladivíková

zablatene cesty

Uverejnené:25. novembra 2017

Dobry den, chcem sa opytat, ci okrem mna naozaj nikomu nevadia zablatene cesty popod sidliskom Drienova a popred UPSVaR. Stavitelia opatovne a dlhodobe porusuju zakon a akosii ziadny organ nekona. Sice TS v snahe o upratovanie kvalitne tu hlinu rozotru po ceste, cim vznikne smyklavy film na ceste, no zrejme kym sa nieco nestane, kompetentni si strkaju hlavu do piesku. Napadlo vas, ze sa tam moze zabit niekto prave z vasich blizkych ? Ci dajako sa uz vyhovorite ..... ?

obcan

Uvedené úseky ciest nepatria pod správu Technických služieb m. p., Banská Štiavnica a nie sú majetkom Mesta. Ide o úseky štátnych ciest spravované Banskobystrickou regionálnou správou ciest a.s.. Technické služby poskytli investorovi zametaciu techniku.
Peter Heiler, riaditeľ
Technické služby m. p.

Schody na Drieňovú

Uverejnené:19. novembra 2017

Dobry den.Chcem mestu podakovať za opravu schodov vedúcich na Drieňovu. Žial po prvom daždi sa ukázalo že tie schody sú pre ľudí určené len v lete a keď neprší a po pár zimách budú v takom istom stave ako boli pred opravou. Každý vie, že voda musí zo schodov odtekať. Žiaľ nie je tomu tak a na každom druhom chode stojí voda a keď voda zamrzne bude tam ľad a nove chody budú rovnako nebezpečné ako tie staré.

Ludvo

V súčasnej dobe nie je možné preveriť, či a v akom rozsahu na schodisku stojí voda. Keď sa poveternostné podmienky zmenia a bude možné preveriť neodtekanie vody zo schodiska, tak to preveríme a v prípade potreby budeme dodávku prác reklamovať.

Ing. Juraj Chrenko

Biznis na strednej škole

Uverejnené:20. októbra 2017

Dobrý deň,rnchcela by som sa opýtať ako je to z prevádzkovaním a prenajímaním školských zariadení, konkrétne s prevádzkovaním posilňovne na SPŠ Samuela Mikoviniho v areáli Botanickej záhrady. Posilňovňa je maximálne vyťažená 7dní v týždni aj vo sviatky a nie žiakmi ako by som predpokladala. Posilňovňu pravidelne navštevujú deti prominentných podnikateľov pod vedením pána učiteľa Prokaina.rnPreto sa pýtam či títo ľudia majú povolenie tam chodiť a či platia za školské priestory ?rnHlavná budova školy je v devastovanom stave preto si myslím že aspoň nieaké peniaze by jej trošku pomohli a deťom podnikateľov by to finančne neublížilo. Tak isto by to neublížilo ani pánovi učiteľovi Prokainovi ak by svoj biznis zlegalizoval.rnZa odpoveď a riešenie ďakujem.rn

Natália M.

Stredná priemyselná škola Samuela Mikoviniho nepatrí do kompetencie Mesta Banská Štiavnica.
S týmto problémom sa prosím obráťte na VÚC Banská Bystrica.

Mgr. Nadežda Babiaková primátorka mesta

Nebezpečné jazvečíky

Uverejnené:18. októbra 2017

Dobrý deň, chcela by som dať podnet pre kompetentných na riešenie neustáleho voľného pohybu psov a to dvoch hnedých jazvečíkov patriacich rodine Gregušovej. Jazvečíky neustále napádajú okoloidúcich nie len na ulici Botanická, kde rodina Gregušová býva ale aj v okolitých uliciach mesta. Môjho malého syna už raz pohrýzli a viac krát som ho musela dvíhať na ruky a odháňať psy. Pán Greguš o probléme vie no nič s tým nerobí...tvrdí že psy sú jeho dcéry a vnukov, že on s tým nič nemá. Problém by sa dal pritom vyriešiť jednoduchým osadením chovateľského pletiva do výšky cca 50cm od zeme na bránu pána Greguša z ktorej psy vybiehajú. Ďakujem za riešenie problému.

Elena

Na základe vášho podnetu MsPo vykonala preverovanie v priebehu, ktorého bol k veci vypočutý majiteľ uvedených psov a to I. G. Objasňovaním bolo zistené, že menovaný svojim konaním porušil ustanovenie VZN č.3/2011 o niektorých podmienkach držania psov, čím naplnil skutkovú podstatu priestupku proti verejnému poriadku podľa §-48 zák. č. 372/1990 Zb.z. Za svoje konanie bol postihnutý v zmysle priestupkového zákona. Menovaný ďalej uviedol, že vykoná opatrenia, ktoré zabránia tomu, aby dochádzalo k voľnému pohybu psov.

Mgr. Vladimír Kratoš, náčelník MsPo

Vianočné trhy

Uverejnené:26. septembra 2017

Dobrý deň,zaujimalo by ma prečo su vianocne trhy tak nelogicky usporiadane. Za prve, je to v strasne malom priestore, schovanom. Za druhe, vlastne to ani niesu vianocne trhy ked niesu na vianoce.Medzi sviatkami kedy maju ludia volno nemaju kam ist, kde sa stretat. Turisti sa ma v meste pytaju kde su vianocne trhy a ja im bezradne vysvetlujem, ze uz boli, ale uz niesu. Roky som zila vo Viedni kde to je turisticky magnet a ludia koli nim cestuju do mesta. Stretavaju sa vonku pri punči a dobrej papanici a stankari a aj mesto zaraba. Vsetci su spokojny. Preco nevyuzit nase krasne namestie, aspon malu cast, dlhodobejsie na tieto trhy a hlavne medzi vianocami a silvestrom, kedy su v meste aj turisti?

Ing. Jana Cibulkova

Dobrý deň,
ďakujeme za Váš záujem o uvedenú tému. Rád by som otázku rozdelil na dve časti. V prvom bode hovoríte o existujúcich trhoch v priestoroch Slovenského banského múzea, ktoré ich aj v spolupráci s OZ Iniciatíva za živé mesto organizuje, v druhej časti sa venujete Vášmu nápadu urobiť takého trhy dlhodobejšie na Námestí sv. Trojice.
V prvej otázke nie sme plne kompetentní odpovedať, keďže nejde o akciu Mesta. V každom prípade sa nám zdá, že tento koncept sa osvedčil, keďže podujatie funguje dlhé obdobie a pravidelne je oň záujem Štiavničanov i predajcov.
K úvahám o trvalé trhy počas vianočných sviatkov, prípadne pred nimi by sme chceli skonštatovať len fakt, že pokiaľ vznikne reálny záujem dostatočného počtu predajcov sme ochotní sa touto myšlienkou zaoberať. Realita je ale taká, že naše mesto nie je Viedeň, ani Bratislava, dokonca ani Banská Bystrica. Treba si uvedomiť, že Banská Štiavnica aj v medzisviatkovom období podľa nášho názoru a skúseností neoplýva dostatkom kúpyschopného obyvateľstva, ktoré by dlhšie trvajúce trhy (pod pojmom trhy rozumieme aspoň 15 – 20 stánkov) dokázali „udržať pri živote“ a predajcom priniesť dostatočné tržby. V minulosti sme realizovali pokus s rozšíreným vianočným trhom aj so zaujímavými výrobkami a darčekmi na Námestí sv. Trojice a stretol sa s nezáujmom verejnosti. Aj doterajšie pokusy miestnych podnikateľov o zavedenie predaja vareného vína či punču na Námestí sv. Trojice sa stretli s letmou reakciou obyvateľov i návštevníkov. Pri takomto trhu na námestí zároveň netreba zabudnúť na veľmi dôležitý fakt, ktorým je komplikovaná doprava a údržba ulíc v centre, najmä v prípade snehových kalamít, ktoré nie sú vylúčené.
Napriek tomu som presvedčený, že mesto počas sviatkov ožije špeciálnou ponukou v dobre rozbehnutých kaviarňach, reštauráciách a iných zariadeniach, a aj tak si aj návštevníci budú môcť vychutnať vianočnú atmosféru zimnej Štiavnice. Symbolom nášho mesta totiž už dávno nie je len naše hlavné námestie, ale aj živý Trotuár či iné výnimočné zákutia, ktorých atmosféru iste pozdvihne vianočná výzdoba a aktivity samotných prevádzkovateľov zariadení.

Ing. Rastislav Marko, vedúci Oddelenia kultúry, športu a MK

chodník na ulici Kolpašská

Uverejnené:13. júla 2017

Dobrý deň, betónový chodník na ulici Kolpašská pri záhradkárskych chatkách jeden pán- záhradkár zaváža kameňmi a zeminou. Je tento betónový chodník jeho vlastníctvom, kto to dovolil? Vedome tu dochádza k ohrozovaniu života chodcov, nakoľko v tomto úseku je potrebné prechádzať po ceste. Bude sa tu budovať ďalší chodník?

Cibulová A.

Ďakujeme za podnet. Príslušníci MsPo zistili osobu, ktorá vytvorila uvedenú skládku. Osoba bola poučená o tom, čoho sa dopúšťa a aké sú jej povinnosti v danom prípade. Následne bola skládka obratom uvedenou osobou odstránená.

Mgr. Vladimír Kratoš, náčelník MsPo

Parkovanie cez SMS

Uverejnené:4. júla 2017

Akým spôsobom má uhradiť cez SMS parkovné vodič napríklad z Čiech? Pod Novým zámkom na parkovisku obsluha nebola. SMS nie je možné z českého čísla zaslať.

Andrej

Cudzím štátnym príslušníkom nie je možné platiť cez SMS nielen v Banskej Štiavnici, ale v celej SR.
Ako alternatíva v niektorých mestách slúžia na zakúpenie parkovacieho lístku parkovacie automaty. V Banskej Štiavnici je parkovacia služba a komisionálny predaj v niektorých zariadeniach.
S pozdravom TS - JUDr. Volf.

Spaľovňa

Uverejnené:5. júna 2017

Dobrý deň,chcel by som sa spýtať, či je niečo nové ohľadne spaľovne (zariadenia na termické spracovanie odpadu). Či už investor predložil zámer mestu pripadne MŽP SR a pripadne dokedy tak má v pláne. Pripadne aké navrhuje parametre spaľovne (množstvo spracovaného odpadu za deň).Ďakujem Vám pekne.S pozdravom

Karol Ferenčík

Dobrý deň,

nič nové ešte nevieme, čo by bolo pre Vás potrebné a zaujímavé vedieť.

Investičný projekt je zameraný na recykláciu a likvidáciu odpadov technológiou „Katalytická mineralizácia “.
Keď sa dozvieme ďalšie kroky, určite budeme občanov nášho mesta informovať v našich novinách.
Všetko sa bude riešiť cez MsZ Banská Štiavnica a bude informácia aj na našej internetovej stránke.

S pozdravom
Ing. Marian Zimmermann, zástupca primátorky

Zelená plocha za Morovým stĺpom

Uverejnené:18. marca 2017

Dobrý deň, zelená plocha za Morovým stĺpom je zdevastovaná a upadá. Kedy a ako ju mesto opraví? Ďakujem.

Ján Roháč

Vážený pán Roháč,
ďakujeme za otázku. Zelenú plochu za morovým stĺpom opraví OOCR Región Banská Štiavnica v spolupráci s mestom Banská Štiavnica. Vymení sa drevené obloženie plochy, na existujúcu plochu sa položí nový trávnik a znovu sa vysadia okrasné rastliny. V nedávnej dobe prebehlo verejné obstarávanie dodávateľa, podpísaná zmluva a do mesiaca bude zelená plocha pripravená na sezónu. RBŠ v sezóne priebežne zabezpečí polievanie trávnika a jedno kosenie.

Igor Kuhn, riaditeľ OOCR Región Banská Štiavnica

Spalovňa

Uverejnené:15. marca 2017

Dobrý den. Dopočul som sa z viacerých od seba nezávislých zdrojov, že sa istý podnikatel snaží postavit v Štiavnici spalovňu komunálneho odpadu. Malo by to byt v lokalite Lintich- odkalisko. Kedže bývam nedaleko tejto lokality tieto informácie ma znepokojujú, preto sa chcem touto cestou priamo opýtať vedenia mesta ako to je s danou situáciou. Za odpoveď vopred ďakujem

Pavol Knezovič

Vážený pán Knezovič,

Mesto BŠ uvažuje a pracuje na systémovom riešení likvidácie komunálneho odpadu, ktorý bude na báze technológie nízkoteplotnej mineralizácie, splyňovaním s katalytickým čistením reakčných plynov s možnosťou spätného získavania tepelnej a elektrickej energie. Vďaka nízkym teplotným procesom, kde teplota nepresiahne 520 OC , teda sa nebudú generovať škodlivé odpadové látky.
Uvedený proces budeme môcť posúdiť v blízkej dobre aj v praxi (v meste kde nám bude uvedený projekt bližšie predstavený), pokiaľ splní naše ciele a potreby, budeme sa snažiť uvedené riešenie aplikovať aj v domácich podmienkach.
Momentálne mesto Banská Štiavnica komunálny odpad prekladá na našom zbernom dvore a následne ho vyvážame na uloženie do zeme, za nezanedbateľné finančné prostriedky, ktoré sú zahrnuté aj vo výške poplatku za komunálny odpad. Do budúcnosti sa predpokladá, že bude veľký problém ho hlavne zaplatiť – avizuje sa veľké zvýšenie a teda musíme sa na to teda pripraviť a zaoberať aj inými možnosťami a iným riešením ako funguje v súčasnosti.
Uvedené má zmyslel aj z toho dôvodu, aby naše mesto bolo jedným z mála, kde sa bude komunálny odpad zhodnocovať a budeme hlavne napĺňať ciele programu odpadového hospodárstva SR na roky 2016-2020.
Môžem Vás ubezpečiť, že v pokiaľ by bolo uvedené riešenie aplikované do praxe a budované v Banskej Štiavnici, bude musieť splniť všetky ekologické požiadavky a aj procesy potrebné k samotnej činnosti. Všetky ďalšie kroky, ktoré by viedli k naplneniu uvedenej výstavby budú predmetom jednania a schválenia jedine a výlučne Mestským zastupiteľstvom.

Ing. Marian Zimmermann, zástupca primátorky

Spaľovňa

Uverejnené:12. marca 2017

Dobrý deň, Chcel by som Vás požiadať o informáciu či mesto BŠ uvažuje, resp. či už je podpísaný zmluvný vzťah na výstavbu spaľovne nebezpečného odpadu v "Starej Hute " ? Verím, že táto informácia je nepravdivá a dúfam, že mesto zapísané v UNESCO, s úžasnou prírodou, tajchami nebude takéto aktivity podporovať, ďakujem za informáciuObčan

Slovné spojenie – „spaľovňa nebezpečného odpadu“, tak ako ste uviedli (neviem, kde to občan počul, myslím si len na agentúru JPP- jedna pani povedala) – u nás v meste Banská Štiavnica takáto výstavba nikdy nebude.
Mesto BŠ uvažuje a pracuje na systémovom riešení likvidácie komunálneho odpadu, ktorý bude na báze technológie nízkoteplotnej mineralizácie, splyňovaním s katalytickým čistením reakčných plynov s možnosťou spätného získavania tepelnej a elektrickej energie. Vďaka nízkym teplotným procesom, kde teplota nepresiahne 520 OC , teda sa nebudú generovať škodlivé odpadové látky.
Uvedený proces budeme môcť posúdiť v blízkej dobre aj v praxi (v meste kde nám bude uvedený projekt bližšie predstavený), pokiaľ splní naše ciele a potreby, budeme sa snažiť uvedené riešenie aplikovať aj v domácich podmienkach.
Momentálne mesto Banská Štiavnica komunálny odpad prekladá na našom zbernom dvore a následne ho vyvážame na uloženie do zeme, za nezanedbateľné finančné prostriedky, ktoré sú zahrnuté aj vo výške poplatku za komunálny odpad. Do budúcnosti sa predpokladá, že bude veľký problém ho hlavne zaplatiť – avizuje sa veľké zvýšenie a teda musíme sa na to teda pripraviť a zaoberať aj inými možnosťami a iným riešením ako funguje v súčasnosti.
Uvedené má zmyslel aj z toho dôvodu, aby naše mesto bolo jedným z mála, kde sa bude komunálny odpad zhodnocovať a budeme hlavne napĺňať ciele programu odpadového hospodárstva SR na roky 2016-2020.
Môžem Vás ubezpečiť, že v pokiaľ by bolo uvedené riešenie aplikované do praxe a budované v Banskej Štiavnici, bude musieť splniť všetky ekologické požiadavky a aj procesy potrebné k samotnej činnosti. Všetky ďalšie kroky, ktoré by viedli k naplneniu uvedenej výstavby budú predmetom jednania a schválenia jedine a výlučne Mestským zastupiteľstvom.

Ing. Marian Zimmermann, zástupca primátorky

Zabudnutý projekt???

Uverejnené:10. marca 2017

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať ako je na tom projekt, ktorý bol opísaný v novembrových štiavnických novinách v uplynulom roku, ktorý sa týkal nainštalovania svetelných gombíkov na prechody pre chodcov a tabule ukazujúce rýchlosť vozidla... Lebo nikde nič a niektoré autá si naďalej jazdia po hlavných úsekoch ako na pretekárskej dráhe... Verím v odpoveď!

Rudolf Vician

Vážený pán Vician,
na spomínaný projekt sa nezabudlo. V ŠN sa uvádzala informácia, že Mesto Banská Štiavnica podalo žiadosť o dotáciu na zlepšenie bezpečnosti cestnej premávky v meste Banská Štiavnica na Ministerstvo vnútra SR v rámci Výzvy č. V. Prezídia policajného zboru SR 2016 na podporu činností súvisiacich s bezpečnosťou cestnej premávky. Bohužiaľ, žiadosť o dotáciu nebola podporená, preto sa uvedený projekt nerealizoval. Ak bude znova možnosť uchádzať sa o finančné prostriedky na realizáciu tohto projektu, určite ju využijeme.

Henrieta Godová, vedúca Odd. regionálneho rozvoja a medzinárodných vzťahov

Zimný posyp

Uverejnené:6. marca 2017

Dobrý deň, chcela by som upriamiť pozornosť na čistenie okrajov ciest od zimného posypu, zbytočne je vysoká prašnosť a znepríjemňuje to život rovnako chodcom, ako aj vodičom. Navyše to predlžuje brzdnú dráhu áut v krízových situáciách. Okrem toho na trase od Porvazníka po Iliju/Štefultov je už niekoľko ročný posyp zmiešaný už aj s blatom a prerastený trávou, ten sa nachádza nie len na ceste, ale aj v jarkoch na odtok vody, ako aj v odtokových rúrach, ktoré sú už aj upchaté a teda už neplia svoj účel. Prebehnúť to raz zametacím autom tu už určite nestačí, bude treba ľudská sila lebo je to naozaj v zlom stave.Ďakujem, že na to tento rok dohliadnete.

Weissová D.

Vážená pani Weissová,

dovoľujem si Vám oznámiť, že Vami spomenutá štátna cesta III. triedy trasy od Povrazníka cez Štefultov do obce Ilija patrí výlučne pod správu vyššiemu územnému BBSK a to Regionálnej správe ciest, vysunuté pracovisko Banská Štiavnica. Aj napriek tomu Vám zaručujem, že Váš podnet bude postúpený priamo Oblastnej správe ciest v Banskej Štiavnici za účelom zjednania nápravy na spomenutom úseku štátnej cesty.

JUDr. Gejza Volf, vedúci strediska 2, TS, m. p. B. Štiavnica

Špina

Uverejnené:16. februára 2017

Len som chcel upozorniť, že už dávno nesneží a ani nebude dlho, sneh sa topí a špina na ceste a chodníkoch čaká na upratovacie vozidlá. Alebo to necháte zasa do júna? Keby náhodou dosnežilo?Mám pre vás šokujúcu správu -aj keby ešte trochu posnežilo, posyp pod snehom je zbytočný. Omnoho praktickejší je ten na snehu. Teraz sa cestári môžu plne sústrediť na zametanie. Aj tak im to bude trvať celú večnosť a aj to s neurčitým výsledkom.

Michal

Ďakujeme za postreh a povzbudivé slová. Slovenský hydrometeorologický ústav mal iný názor ako vy a na noc z 19.02.2017 na 20.02.2017 hlásil sneženie pre Banskú Štiavnicu. V praxi to však vyšlo vám.
Od 20.02.2017 sa začalo s čistením chodníkov a postupne aj cesty podľa vývoja počasia.
S pozdravom TS- Heiler.

Psie exkrementi na sídlisku Drieňova

Uverejnené:16. februára 2017

Dobrý deň.Chcel by som touto cestou poďakovať všetkým psičkárom za ich milé darčeky, ktoré si na topánkach nosíme domov. Nejedná sa len konkrétne o moju rodinu, taký problém majú istotne aj ďalšie rodiny, nehovoriac o malý deťoch, ktoré sa vonku hrajú.Keď sa človek prejde po trávnatej ploche vedľa Tesca, tak je to jedno veľké hnojisko a nie ihrisko. A tak isto popri chodníkoch.Nemohlo by mesto nejak razantnejšie zakročiť voči týmto milovníkom zvierat? Rozposlať napríklad z vyrúbanými daňami za psa aj upozornenia na dodržiavanie nejakých pravidiel? Poprípade aj osadiť na určité miesta zákaz vodenia psov a kontrolovať ich dodržiavanie a sankciovať ich "motivujúcimi" pokutami, prípadne verejne prospešnými prácami (čistenie priestorov od psích výkalov). Vopred ďakujem za riešenie tohto problému a prajem všetkým psičkárom, ktorý si po venčení svojho miláčika niečo vonku zabudli, aby sa im to objavilo doma v obývačke.

Rastislav Tomus

Na problém so psíčkarmi som reagoval v podnete čiernej skrinky zo dňa 30.1.2017, kde som uviedol konkrétne opatrenia, ktoré prijala MsPo Banská Štiavnica. Za mesiac február r. 2017 bolo zistených 7 priestupkov, kde si tzv. psíčkari neplnili povinnosti uvedené vo VZN č. 3/2011 o niektorých podmienkach držania psov. Vo všetkých prípadoch bola uložená bloková pokuta. Uvedené VZN je publikované na internetovej stránke mesta. Odporúčam, aby si ho prečítali všetci majitelia psov.
V súčasnej dobe MsPo naďalej vykonáva pešie hliadkové služby zamerané na psíčkarov hlavne na sídlisku Drieňová ako v skorých ranných hodinách tak i poobede a večer, čo si občania ľahko overia. MsPo upozorňuje majiteľov psov, aby si plnili svoje povinnosti vyplývajúce z VZN č.3/2011 a neznepríjemňovali život ostatným občanom nášho mesta.

Náčelník MsPo Mgr. Vladimír Kratoš

Aktualizacia Stiavnickych novin na stranke mesta

Uverejnené:12. februára 2017

Nie som si ista, ci je aktualizacia SN na internete velmi komplikovana alebo Vam je jedno, ze aj ludia zijuci mimo BS by sa radi informovalli o diani v meste? Je polovicu februara a na stranke sa este ani jedno tohtorocne cislo SN neobjavilo. Ma to nejake priciny? Dakujem za vysvetlenie

AS

Ďakujeme pekne za podnet.
Je potrebné si uvedomiť, že Štiavnické noviny nie sú bezplatné periodikum, napriek tomu, že ich hlavným poslaním je poskytovať informácie o dianí v meste. Ich vydávanie je podmienené aj istými hospodárskymi pravidlami, stanovenými Mestským zastupiteľstvom a hlavnou úlohou redakcie je zabezpečiť efektívnosť ich tlačenej verzie. Aj preto umiestňovanie novín na stránku mesta je pre vydavateľa len doplnková funkcia a momentálne neexistuje žiadny nárok ani nariadenie, aby sa tak dialo v presné dni, či týždne. Pravidelné zverejňovanie novín na stránke si preto nie je možné nárokovať. Napriek tomu sa stalo dobrým pravidlom, že noviny sa tam umiestňujú spravidla s 2-týždňovým oneskorením. V prípade technických problémov (ktoré čiastočne ovplyvnili aj vami spomenutý problém), prípadne iných okolností sa archív dopĺňa aj s dlhším časovým omeškaním. Našou snahou je, aby takýchto výpadkov bolo čo najmenej, ale žiaľ, v plnej miere sa im nevieme vyhnúť. Momentálne je archív aktualizovaný.
Jediným momentálne nárokovateľným spôsobom pravidelného získania periodika je ich zakúpenie, prípadne predplatenie, ktoré je možné využiť v prípade, že bývate mimo Banskej Štiavnice. V takom prípade nás stačí kontaktovať na adrese: michal.kriz@banskastiavnica.sk pre ďalšie informácie. Ďakujeme pekne za porozumenie a prajeme všetko dobré!
S úctou

Mgr. Michal Kríž, šéfredaktor týždenníka Štiavnické noviny

Oprava svetla

Uverejnené:7. februára 2017

Dobrý deň, ak by bolo možné, chcela by som poprosiťo opravu svetla na ul. Ing.Š.Višňovského - prvé svetlood schodov od Prima banky. Ďakujem. S.K.

Ďakujeme za podnet. Opravíme podľa poradia porúch VO do konca tohto týždňa.
TS –Heiler.

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Mrs. Angelic Larkin

Last Updated: 03/19/2023

Views: 5497

Rating: 4.7 / 5 (67 voted)

Reviews: 82% of readers found this page helpful

Author information

Name: Mrs. Angelic Larkin

Birthday: 1992-06-28

Address: Apt. 413 8275 Mueller Overpass, South Magnolia, IA 99527-6023

Phone: +6824704719725

Job: District Real-Estate Facilitator

Hobby: Letterboxing, Vacation, Poi, Homebrewing, Mountain biking, Slacklining, Cabaret

Introduction: My name is Mrs. Angelic Larkin, I am a cute, charming, funny, determined, inexpensive, joyous, cheerful person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.